تست اعصاب و روان

  • بروزرسانی شده در : 4 بهمن 1402

دکمه تست آنلاین حمله پانیک

تست آنلاین حمله پانیک

 

تاریخچه تست اعصاب و روان

سال 1900 میلادی (1300 شمسی) بحث تست های روان سنجی و روانشناسی در کشورهای جهان اولی مثل آمریکا شروع شد. ابتدا با تست هایی همچون تست هوش برای کودکان شروع شد. پس از آن نیز با تست های روان سنجی برای سربازان ارتش آمریکا که این فرد احتمال مرتکب شدن به خطایی را دارد یا برای چه محلی از ارتش مناسب است، ادامه یافت؛ نام این تست بتا بود. شاید این تست اولین تست در زمینه کشف رفتار نابهنجار بود که به صورت زیاد از آن استفاده کردند.

پس از اینکه دقت این تست ها بالاتر رفت، روانشناسان سعی کردند برای مشکلات افسردگی، اضطراب و حمله پانیک نیز تست هایی ایجاد کنند.

نحوه انجام تست اعصاب

شیوه کار این تست ها به این شکل هست که فرد با سوالات 4 گزینه ای روبرو می شود. پس از پاسخ به همه ی آن ها یک جمع از کل این پاسخ های داده شده گرفته می شود. آن ها جمع سوالات را با مقداری که علمی و تجربی ثابت شده مقایسه می کنند. بر اساس این مقایسه می فهمند که وضعیت اعصاب و روان شما در چه سطحی است.

شما به سوالاتی از جمله اینکه چه حالاتی در طول روز تجربه می کنید، پاسخ می دهید. این سوالات هرکدام در اصل همان حالاتی است که روانپزشک ممکن است از شما بپرسدف البته که باز هم نسبت به ذهن انسانی ممکن است در حد 1% خطاهایی وجود داشته باشد. پس این تست ها نمی تواند مرجع اصلی یک انسان برای فهمیدن مشکلات اعصاب خود باشد.

انواع تست های تشخیص سلامت روان

ما در این سایت سعی کردیم سه تست اساسی که اکثر افراد در زندگی روزمره خود با آن مشکل دارند. یعنی مشکلاتی مانند حمله پانیک، اضطراب و افسردگی که علی الخصوص از سال 1400 و 1401 که بعد از بحران پاندمی کرونا بود اتفاق افتاد را در سایت طب گیاه ایجاد کردیم. هدف از این تست ها دسترسی همه افراد به تست رایگان سلامتی روان است.

 تست حمله پانیک

شاید برایتان جالب باشد، حمله پانیک بعد از پاندمی کرونا شیوع بیشتری داشته که ممکن است به خاطر کاهش هورمون های شادی بخشی که افراد از معاشرت های روزانه دریافت می کنند نیز بوده باشد. افراد در اکثر مواقع حالت های عجیبی دارند که حتی خودشان هم گاها نمی توانند برای حالت های خودشان نامی درست انتخاب کنند. ما بر اساس متدهای روانشناسی و مشورت با متخصصین امر سعی کردیم تستی را در سایت بگذاریم که تک تک حالات پانیک را از فرد بپرسد، همچنین درمورد مقدار آن نیز اطلاعاتی ارائه دهد.

پس از اینکه تست را به انتها رساندید، شدت اختلال هراس خود را با عددی از 0 تا 100 می توانید ببینید. همچنین با توجه به شدت اختلال پانیک برای شما توصیه هایی نوشته می شود که با انجام دادن آن ها می توانید سعی در بهبود وضعیت خود کنید.

تست افسردگی

این دومین تست روانشناسی ای است که سعی داریم در سایت خود اضافه کنیم و در مرحله تعیین دقت تست قرار داریم. سعی داریم از تست روانشناسی افسردگی بک استفاده کنیم، چون طبق تحقیقاتی که انجام دادیم یکی از با دقت ترین و ساده ترین تست های موجود است. البته هنوز روی سایت از این تست رونمایی نشده و پس از اتمام مرحله سنجش دقت در سایت طب گیاه قرار می گیرد.